1С: Աշխատավարձ եվ անձնակազմի կառավարում 8
Ashxatavardz-ev-andznakazmi-karavarumԱշխատավարձ և անձնակազմի կառավարում 8 ծրագիրը կազմվել է` հաշվի առնելով միջազգային չափանիշներն ու փորձը:
Աշխատավարձ և անձնակազմի կառավարում 8 ծրագիրը ներառում է հետևյալ գործընթացների ավտոմատացումը`
• Յուրաքանչյուր աշխատակցի համար աշխավարձի հաշվարկում` հիմնվելով որոշակի առանձնահատկությունների վրա
• Նյութական և ֆինանսական մոտիվացման մեխանիզմների կազմում
• Օրենսդրությամբ կանոնակարգվող հարկերի և վճարների դուրսգրում աշխատանքի համար նախատեսված ֆոնդերից
• Դուրսգրված աշխատավարձի և հարկերի արտացոլում կազմակերպության ընդհանուր ծախսերի ցանկում
• Անձնակազմի դրամական միջոցների հաշվարկման կառավարում՝ ներառյալ կանխավճարները
• Կադրերի հաշվառում և կադրային կազմի վերլուծություն` ըստ որոշակի որակական չափանիշների
• Անձնակազմի պահանջմունքների պլանավորում
• Կազմակերպության կադրային կարիքների գնահատում և կադրերի ապահովում բիզնեսի զարգացման համար
• Աշխատակիցների գիտելիքների գնահատում, վերապատրաստում, ատեստավորման կազմակերպում
Ծրագրի վերջին տարբերակում հնարավորություն կա ապահովելու մի քանի կազմակերպությունների կամ անհատ ձեռներեցների համատեղ կառավարումը մեկ տեղեկատվական բազայում: Սա հատկապես օգտակար է այն կազմակերպությունների համար, որոնք առանձին իրավաբանական միավորումներ են, բայց կառավարման տեսանկյունից ամբողջի տարրեր են: Համակարգը ունի հնարավորություն մեկ բազայում վարելու կառավարչական և ռեգլամենտային հաշվառում: Առաջին դեպքում դիտարկվում են բոլոր ներառված անհատական բիզնեսներն ու կազմակերպությունները` որպես մեկ ամբողջություն, իսկ երկրորդում` առանձին-առանձին:
Համակարգը ծառայում է ինչպես կադրային բաժնին, ղեկավարությանը, այնպես էլ հաշվապահության և անգամ ընկերության այլ աշխատակիցներին` թույլ տալով ստանալ ավտոմատացված հաշվարկներ ֆինանսական հոսքերի, անձնակազմի կազմի և որակական հատկանիշների, հատկացված գումարների և պահումների վերաբերյալ:

Программа «1С: Зарплата и управление персоналом» создана с учетом международных стандартов и практики работы предприятий.
Данный программный пакет позволяет автоматизировать следующие процессы:
- Расчет зарплаты сотрудников, учитывая особенности учета зарплаты
- Составление механизмов материальной/финансовой мотивации
- Списание налогов и платежей, регулируемых законодательством с фонда предназначенного для работы
- Отображение списанной зарплаты и налогов в общих затратах организации
- Управление расчетами денежных средств персонала, включая предоплаты
- Кадровый учет и анализ персонала в соответствии с определенными стандартами качества
- Планирование потребностей персонала
- Оценка кадровых потребностей компании и кадровое обеспечение для развития бизнеса
- Оценка знаний персонала, переподготовка, организация аттестации
В последней версии программы есть возможность, ведения хозяйственной деятельности по нескольким организациям, при этом организации могут иметь как статус юридического лица, так и индивидуального предпринимателя. Система позволяет вести как управленческий, так и регламентированный учет в одной базе. Управленческий учет позволяет вести учет по предприятию в целом, в случае регламентированного учета, предприятие рассматривается как организационная структура.
Данная система может использоваться сотрудниками отдела кадров, бухгалтерии, а также руководством компании, позволяя получить информацию по персоналу, финансовых показателях, выделенным суммам и удержаниям.