Փաստաթղթաշրջանառություն 8 ծրագիրը ունիվերսալ կոնֆիգուրացիա է, որը թույլ է տալիս արդյունավետ կազմակերպել ընկերության աշխատանքային ընթացակարգերն ու փաստաթղթաշրջանառությունը: Այն կարող է արդյունավետ կերպով օգտագործվել ինչպես փոքր և միջին կազմակերպությունների,այնպես էլ խոշոր կազմակերպությունների պարագայում:
Քանի որ 1С:Փաստաթղթաշրջանառություն 8 ծրագիրը չունի ոլորտային առանձնահատկություններ, թույլ է տալիս ծրագրային փաթեթը կիրառել տարաբնույթ և բազմաճյուղ կազմակերպությունների համար:
Ծրագրային փաթեթը թույլ է տալիս իրականացնել հետևյալ հիմնական գործառնությունները`
- Ապահովել փաստաթղթերի անվտանգ պահպանումը մեկ կենտրոնացված վայրում
- Որոշակի տիպի փաստաթղթերի օգտագործման սահմանափակումներ` հաշվի առնելով օգտագործողի դերը տվյալների բազայում
- Ներքին, մուտքային և ելքային փաստաթղթերի գրանցում
- Համատեղ աշխատանքի հնարավորություն միևնույն փաստաթղթի խմբագրման ընթացքում
- Փաստաթղթերի համեմատման, համապատասխան տարբերակների պահպանման, ինչպես նաև փաստաթղթերի վերահսկման հնարավորություն
- Հնարավորություն աշխատելու տարբեր տիպի փաստաթղթերի հետ, ներառյալ` նկարներ, տարբեր տիպային փաստաթղթեր, արխիվային ֆայլեր, կցորդներ և այլն
- Որոնման հնարավորություն փաստաթղթերի բովանդակության հիման վրա
- Փաստաթղթերի ավտոմատացված ներբեռնում արտաքին կցորդներից, ինչպիսին սքաներն է և էլ. փոստը
- Էլ. փոստի հետ ինտեգրացիա
- Բիզնես գործընթացների ավտոմատացում
- Աշխատակցի աշխատանքային ժամանակի բաշխում,վերահսկողություն և վերլուծություն
Ծրագիրը հնարավորություն ունի աշխատելու մեծ թիմերի դեպքում ինչպես ներքին ցանցի միջոցով, այնպես էլ ինտերնետի միջոցով` ֆիզիկապես այլ տարածքում գտնվող աշխատակիցներին ներգրավելու համար:

1С: ДОКУМЕНТООБОРОТ 8
PastatghtashrjanarutyunПрограмма «1С: Документооборот» это универсальная конфигурация, которая позволяет эффективно организовать рабочий процесс и документооборот компании. Данный продукт не имеет отраслевой специфики, и может быть использован для различных видов организаций.
Программный пакет позволяет осуществить следующие основные действия:
• Обеспечивает безопасное хранение документов в одном централизованном месте
• Ограничивает доступ к определенным видам документов, в зависимости от прав доступа к базе данных
• Регистрация внутренних, входящих и исходящих документов
• Совместный доступ к документу, во время его редактирования
• Возможность сравнения документов, сохранение соответствующих вариантов, а также контроль документов
• Возможность работы с документами любых типов: фотографии, разные типовые документы, архивные файлы, приложения и т.д.
• Возможность поиска на основе содержания документов
• Автоматическое скачивание документов с внешних приложений, таких как сканер и электронная почта (источников)
• Интеграция с электронной почтой
• Автоматизация бизнес-процессов
• Расчет рабочего времени сотрудника, контроль и анализ
Программа обеспечивает многопользовательскую работу, как по локальной сети, так и через Интернет, для обеспечения удаленного доступа к программе.